مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

صداهای بلند ناگهانی مثل صدای انفجار مواد محترقه در مراسم چهارشنبه سوری (آخرین سه شنبه شب سال) که در نزدیکی افراد رخ می دهد،می تواند سبب افت شنوایی یا حتی پارگی پرده گوش و ناشنوایی شود. چهارشنبه سوری یکی از آداب و رسوم ایرانیان در استقبال از سال نو است که متاسفانه با گذشت زمان این آیین جای خود را به آتش بازی های مهیب و خطرناک داده است. انفجار مواد محترقه علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد سبب سوختگی های شدید،از دست دادن بینایی یا معلولیت جسمی می شود، ممکن است صدای بسیار بلند آنها سبب پارگی پرده گوش و از بین رفتن شنوایی شود. الهام رجایی عضو هیات مدیره انجمن شنوایی شناسی ایران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:قرارگرفتن حتی یک بار در معرض صدای بلند مانند صدای انفجار می تواند آسیب بسیار شدیدی بر سلامت سیستم شنوایی افراد وارد کند.
مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی مواد محترقه دست ساز باعث مرگ جوانانمان میشود.
این مواد محترقه بسیار خطرناک است و بیشتر این مواد از کشور های خارجی وارد میشوند.
بیشترین کارآمد مواد محترقه در چهار شنبه آخر سال است ک به چهار شنبه سوری مشهور است ایرانیان هرساله این روز را جشن میگیرند اما متاسفانه مواد متحرقه باعث ناراحتی عزیزانمان میشود.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۶ اسفند ۹۶، ۱۳:۲۴ - ایرج حاتمی
    جالبه

کشف مواد اولیه مواد محترقه

Mojtaba :0(: | يكشنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۴۴ ب.ظ

   

در اجرای تشدید روند مبارزه با مواد محترقه، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان کازرون اقدام به بازدید از واحدهای صنفی این شهرستان کردند.
وی افزود: در بازرسی از این واحدهای صنفی، سه هزار و 347 عدد انواع مواد محترقه، 11 کیلو و 300 گرم اکلیل و 6 کیلو گرم مواد اولیه برای ساخت مواد محترقه کشف شد و پنج نفر متهم دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به چهار شنبه آخر سال، پلیس با افراد سودجو و فروشندگان هرگونه مواد محترقه برخورد قانونی خواهد کرد و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک در زمینه تهیه و توزیع مواد محترقه، موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.
دریافت خبر: سهیلا شیبانی نژاد ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

  • Mojtaba :0(: