مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

صداهای بلند ناگهانی مثل صدای انفجار مواد محترقه در مراسم چهارشنبه سوری (آخرین سه شنبه شب سال) که در نزدیکی افراد رخ می دهد،می تواند سبب افت شنوایی یا حتی پارگی پرده گوش و ناشنوایی شود. چهارشنبه سوری یکی از آداب و رسوم ایرانیان در استقبال از سال نو است که متاسفانه با گذشت زمان این آیین جای خود را به آتش بازی های مهیب و خطرناک داده است. انفجار مواد محترقه علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد سبب سوختگی های شدید،از دست دادن بینایی یا معلولیت جسمی می شود، ممکن است صدای بسیار بلند آنها سبب پارگی پرده گوش و از بین رفتن شنوایی شود. الهام رجایی عضو هیات مدیره انجمن شنوایی شناسی ایران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:قرارگرفتن حتی یک بار در معرض صدای بلند مانند صدای انفجار می تواند آسیب بسیار شدیدی بر سلامت سیستم شنوایی افراد وارد کند.
مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی مواد محترقه دست ساز باعث مرگ جوانانمان میشود.
این مواد محترقه بسیار خطرناک است و بیشتر این مواد از کشور های خارجی وارد میشوند.
بیشترین کارآمد مواد محترقه در چهار شنبه آخر سال است ک به چهار شنبه سوری مشهور است ایرانیان هرساله این روز را جشن میگیرند اما متاسفانه مواد متحرقه باعث ناراحتی عزیزانمان میشود.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۶ اسفند ۹۶، ۱۳:۲۴ - ایرج حاتمی
    جالبه

کشف بی سابقه ترین مواد محترقه

Mojtaba :0(: | دوشنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۴۱ ق.ظ

 جواد تقوی بعد از ظهر یکشنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: این کارگاه توسط ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شناسایی شده است.

وی افزود: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر اینکه فردی در منزل مسکونی پدری خود کارگاه تولید مواد محترقه دایر کرده است، ماموران به محل اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان تاکید کرد: این فرد در کارگاه اقدام به تولید مواد محترقه خطرناک از نوع کپسولی می کرد که توسط ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگیر شد.

تقوی به اعزام دو اکیپ عملیاتی به این محل اشاره کرد و بیان داشت: در پی بازرسی چهار هزار و ۶۵۹ عدد مواد محترقه خطرناک از نوع کپسولی، دو کیلوگرم باروت جهت استفاده در تولید این مواد، ۱۰ هزار عدد کپسول خارجی و ۲۰۰ برگ لیبل ترقه کپسولی کشف و ضبط شد.

  • Mojtaba :0(: