مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

صداهای بلند ناگهانی مثل صدای انفجار مواد محترقه در مراسم چهارشنبه سوری (آخرین سه شنبه شب سال) که در نزدیکی افراد رخ می دهد،می تواند سبب افت شنوایی یا حتی پارگی پرده گوش و ناشنوایی شود. چهارشنبه سوری یکی از آداب و رسوم ایرانیان در استقبال از سال نو است که متاسفانه با گذشت زمان این آیین جای خود را به آتش بازی های مهیب و خطرناک داده است. انفجار مواد محترقه علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد سبب سوختگی های شدید،از دست دادن بینایی یا معلولیت جسمی می شود، ممکن است صدای بسیار بلند آنها سبب پارگی پرده گوش و از بین رفتن شنوایی شود. الهام رجایی عضو هیات مدیره انجمن شنوایی شناسی ایران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:قرارگرفتن حتی یک بار در معرض صدای بلند مانند صدای انفجار می تواند آسیب بسیار شدیدی بر سلامت سیستم شنوایی افراد وارد کند.
مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی مواد محترقه دست ساز باعث مرگ جوانانمان میشود.
این مواد محترقه بسیار خطرناک است و بیشتر این مواد از کشور های خارجی وارد میشوند.
بیشترین کارآمد مواد محترقه در چهار شنبه آخر سال است ک به چهار شنبه سوری مشهور است ایرانیان هرساله این روز را جشن میگیرند اما متاسفانه مواد متحرقه باعث ناراحتی عزیزانمان میشود.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۶ اسفند ۹۶، ۱۳:۲۴ - ایرج حاتمی
    جالبه

کشف مواد محترقه

Mojtaba :0(: | سه شنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۴۶ ق.ظ

سرهنگ احمد قرایی در گفتگو با خبرنگار مهر، از افزایش سه برابری کشف مواد محترقه غیر مجاز در خراسان شمالی در طی ماه گذشته به نسبت مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: پلیس و نیروی انتظامی استان در ایام پایانی سال به اخلال گران نظم و امنیت عمومی به صورت قاطعانه و قانونی برخورد می کند.

وی اضافه کرد: در سال جاری کشفیات مواد محترقه در استان افزایش یافته اما بر اساس بررسی های کارشناسی انجام شده در ایام پایانی سال جاری میزان استفاده از مواد محترقه خطرناک و مخل آسایش مردم به نسبت سال گذشته کاهش داشته است.

سرهنگ قرایی با اشاره به این که در سال های اخیر در خراسان شمالی شمار خسارت های جانی حوادث چهارشنبه آخر سال بسیار کم بوده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال نیز حتی به نسبت سال های گذشته تعداد حوادث در چهارشنبه آخر سال در استان کمتر شود.

وی در عین حال از خانواده ها خواست تا با نظارت بیشتر بر رفتار فرزندان خود علی الخصوص نوجوانان در این ایام، مانع از بروز حوادث و خسارت های جانی به فرزندان خود شوند.

سرهنگ قرایی به خانواده ها توصیه کرد تا در شب چهارشنبه آخر سال از انجام اقدامات خطرناک خودداری کرده و اگر قصد برافروختن آتش در خارج از شهر را دارند دقت کنند تا این مکان ها به پمپ بنزین ها، پمپ گازها و خودروها نزدیک نباشند همچنین از مواد سریع الاشتعالی نظیر بنزین نیز استفاده نکنند.

وی همچنین از نوجوانان و جوانان علاقه مند به استفاده از مواد محترقه مجاز نیز خواست تا مراقب باشند در شب چهارشنبه آخر سال سبب سلب آسایش بیماران، سالمندان و زنان باردار نشوند.

  • Mojtaba :0(: