مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان در اثر منفجر شدن مواد محترقه جان خود را از دست داده و یا در بیشتر مواقع آسیب جدی میبینند

صداهای بلند ناگهانی مثل صدای انفجار مواد محترقه در مراسم چهارشنبه سوری (آخرین سه شنبه شب سال) که در نزدیکی افراد رخ می دهد،می تواند سبب افت شنوایی یا حتی پارگی پرده گوش و ناشنوایی شود. چهارشنبه سوری یکی از آداب و رسوم ایرانیان در استقبال از سال نو است که متاسفانه با گذشت زمان این آیین جای خود را به آتش بازی های مهیب و خطرناک داده است. انفجار مواد محترقه علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد سبب سوختگی های شدید،از دست دادن بینایی یا معلولیت جسمی می شود، ممکن است صدای بسیار بلند آنها سبب پارگی پرده گوش و از بین رفتن شنوایی شود. الهام رجایی عضو هیات مدیره انجمن شنوایی شناسی ایران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:قرارگرفتن حتی یک بار در معرض صدای بلند مانند صدای انفجار می تواند آسیب بسیار شدیدی بر سلامت سیستم شنوایی افراد وارد کند.
مواد محترقه

هر ساله تعداد زیادی مواد محترقه دست ساز باعث مرگ جوانانمان میشود.
این مواد محترقه بسیار خطرناک است و بیشتر این مواد از کشور های خارجی وارد میشوند.
بیشترین کارآمد مواد محترقه در چهار شنبه آخر سال است ک به چهار شنبه سوری مشهور است ایرانیان هرساله این روز را جشن میگیرند اما متاسفانه مواد متحرقه باعث ناراحتی عزیزانمان میشود.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۶ اسفند ۹۶، ۱۳:۲۴ - ایرج حاتمی
    جالبه

نه به ترقه آری به شادی بی خطر

Mojtaba :0(: | سه شنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۳۹ ق.ظ

به گزارش زریان،مرگ یک جوان اشنویه ای و زخمی شدن 12 شهروند دیگر در سه شنبه هفته گذشته  افکار عمومی را در جریحه دار کرد.


به دنبال این حادثه کمپینهای مبارزه با استفاده از مواد محترقه اشنویه و پیرانشهر را فرا گرفت و در بوکان نیز همسو با این شهرها کمپین تلگرامی «نه به ترقه، آری به شادی بی خطر» به ابتکار زریان راه اندازی شد.


 شهروندان بوکانی برای همراهی با این کمپین تصاویر خود را در حالی که شعار «نه به ترقه و آری به شادی بی خطر»را در دست داشتند، در اختیار زریان قرار می دادند و زریان در کانال تلگلرام خود به اشتراک می گذاشت


  کمپین «نه به ترقه، آری به شادی بی خطر» با استقبال بازاریان،صنعتگران، دانشجویان، کارمندان، مسئولان، زنان ، شاعران، ورزشکاران، باشگاه های ورزشی، معلمان و دانش آموزان روبه رو شد و تلاش خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) برای کوچک کردن این کمپین در حد یک تلاش دانش آموزی به جای حمایت از این حرکت مدنی شکست خورد.


جدا از این موضوع که  کمپین «نه به ترقه، آری به شادی بی خطر» در رسیدن به هدف خود یعنی «تبدیل نشدن چهارشنبه سوری به چهارشنبه سوزی» به چه میزان موفق بوده است، این کمپین  پویایی جامعه مدنی بوکان، حساسیت افکار عمومی این شهر نسبت به موضوعهای اجتماعی و  سرنوشت شهرشان را به منصه ظهور رساند و به متولیان خواب رفته عرصه فرهنگ قابلیت رسانه ها و شبکه اجتماعی در عرصه فرهنگ سازی را نشان داد.


زریان به عنوان مبتکر و حامی کمپین «نه به ترقه، آری به شادی بی خطر» موفقیتهای این کمپین را به شهروندان همدل و آگاه بوکان تبریک می گوید.

  • Mojtaba :0(: